Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku? Urzędnik na kierowniczym stanowisku miał uderzyć pracownicę sekretariatu

Facebook Twitter

Czy miał miejsce mobbing w urzędzie miasta w Rybniku? Jeden z urzędników, zajmujących kierownicze stanowisko miał uderzyć pracownicę swojego sekretariatu. O sprawie wie szefostwo urzędu, jest już także po pierwszym spotkaniu komisji antymobbingowej, która ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku?
fot. pixabay.com

Jeden z wysoko postawionych urzędników z rybnickiego magistratu, które zajmuje kierownicze stanowisko, miał uderzyć pracownicę swojego sekretariatu – od tej informacji huczy całe miasto.  Czy miał miejsce mobbing w urzędzie miasta w Rybniku?  Czy rzeczywiście doszło do pobicia? Na te pytania odpowiedzi szuka teraz specjalnie powołana w urzędzie komisja antymobbingowa. Za nami pierwsze jej posiedzenie.

Co wiemy o tej sprawie? Informacja pojawiała się w miniony weekend. Jak wskazywał nasz informator, jeden z panów zajmujący kierownicze stanowisko miał mobbingować pracownicę swojego sekretariatu. To kobieta z długoletnim doświadczeniem w pracy w administracji, fachowa – tak określają ją i dziennikarze i radni oraz koledzy z pracy. To ona miała paść ofiarą mobbingu. Kobieta została uderzona w głowę, wcześniej miała być także atakowana słowie. Z informacji, które mamy wynika, że niestety nie była to odosobniona sytuacja… Zaistniałej sytuacji kobieta nie zgłosiła na policję.

Uderzył swoją podwładną? W całym urzędzie aż huczy…

O sprawie w rybnickim urzędzie wszyscy już wiedzą od kilkunastu dni. Jak podkreśla Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku już następnego dnia, po otrzymaniu zawiadomienia o podejrzeniu stosowania mobbingu w urzędzie miasta, prezydent zareagował i zgodnie z przyjętą w urzędzie miasta procedurą powołał komisję antymobbingową. Uruchomione postępowania wyjaśniającego ma na celu zweryfikowanie jakie kroki należy podjąć.

Jesteśmy po pierwszym posiedzeniu komisji, które odbyło się 4 marca. W skład komisji wchodzą: Sekretarz Miasta, kierownik Referatu Kadr i Płac i psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej

-mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

Procedura antymobbingowa obowiązuje w urzędzie od 2012 roku. Jak przekazano Radio 90 – procedura została uruchomiona po raz pierwszy.

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku? Kobieta zmieniła stanowisko pracy

Z informacji, które mamy wynika, że 21 lutego Robert Cebula Sekretarz Miasta otrzymał sygnał od osoby spoza grona pracowników urzędu o podejrzeniu mobbingu.

22 lutego sekretarz miasta zaprosił na spotkanie i wysłuchał osobę wobec, której prawdopodobnie przełożony zastosował mobbing. Po rozmowie pracownik nie chciał zgłosić sprawy i wszczynać procedury. Mając na względzie delikatność i trudność tej sprawy w jej imieniu (pokrzywdzonej kobiety – red.)  zrobiła to Angelika Naczyńska-Lyp, dyrektor Centrum Organizacji Urzędu, bezpośrednia przełożona osoby wobec, której najprawdopodobniej zastosowano mobbing. Po zgłoszeniu osoba najprawdopodobniej pokrzywdzona chciała nadal pracować z osobą, która najprawdopodobniej ją mobbinguje. W trosce o jej dobro Dyrektor Centrum Organizacji Urzędu przekonała ją do zmiany miejsca pracy do czasu wyjaśnienia sprawy

mówi Agnieszka Skupień.

Sprawę traktujemy poważnie, ale nie mając dostatecznych dowodów, na tym etapie nie można od razu stwierdzać, o definitywnej winie tej czy innej osoby. Powołana przez prezydenta komisja wyjaśni sprawę najszybciej, jak to będzie możliwe, maksymalnie do końca miesiąca (czas związany jest z dostępnością psychologa)

podkreśla Agnieszka Skupień.

Co trzeba dodać, obie osoby, których dotyczy ta sprawa, zatrudnione są na umowę o pracę w urzędzie miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj