Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MZ: Bez maseczki, tylko osoba z zaświadczeniem. Na cmentarzu też trzeba je nosić

Facebook Twitter

Bez maseczki, tam gdzie jej posiadanie jest konieczne, będzie mogła przebywać tylko osoba posiadająca zaświadczenie lekarskie lub odpowiedni dokument – poinformował dzisiaj (06.10.) minister zdrowia Adam Niedzielski, na wspólnej konferencji z komendantem głównym policji.

Fot. coyot / pixabay.com

Choć od kilku tygodni nasz region nie jest ani w strefie czerwonej czy żółtej, warto wybierając się w inne części Polski pamiętać, że obostrzenia nadal obowiązują.

Za brak zaświadczenia czy dokumentu potwierdzającego prawo do nienoszenia maseczki z powodów zdrowotnych, będą nakładane kary.

– Czas na przygotowanie się do tego, by nosić maseczkę, był wystarczający i mandaty nie powinny być zaskoczeniem

– mówił podczas konferencji komendant główny policji Jarosława Szymczyk. W Polsce obecnie 17 powiatów znajduje się w strefie czerwonej, 34 w żółtej. W ciągu doby zanotowano 2 236 nowych przypadków koronawirusa; zmarło 58 osób – to najwięcej od początku pandemii.

Tymczasem, jak mówi minister zdrowia Adam Niedzielski:

Na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ważne jest, aby Polacy wiedzieli o tym, szczególnie w kontekście zbliżającego się Święta Zmarłych.

Minister zdrowia był pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej, jak będą wyglądały restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w trakcie zbliżającego się Święta Zmarłych.

W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy

– powiedział szef MZ.

Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji

– zaznaczył Niedzielski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022