Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MZK uruchamia nową linię. Będzie lepsze połączenie Rybnika z Jastrzębiem

Facebook Twitter

Będzie nowa linia autobusowa MZK. Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchomi połączenie z Jastrzębia do Rybnika przez Świerklany.

fot.mzkjastrzebie.com

Będzie więcej kursów – MZK uruchomi nową linię

1 marca na trasę ruszą autobusy oznaczone symbolem S12. O uruchomienie tego połączenia zabiegały władze Świerklan, były też sygnały od mieszkańców na przykład Połomi czy Gogołowej. Mówiliśmy w Radiu 90 o ich problemach z dotarciem do i z pracy po włączeniu niektórych przystanków linii W10.

Dlatego postanowiliśmy uruchomić nowe połączenie

– mówi rzecznik MZK, Rafał Jabłoński.

Rafał Jabłoński: Ta linia będzie kursować w dni robocze. Chodzi głównie o to, żeby mieszkańcy Jastrzębia, okolic Jastrzębia, a więc powiatu wodzisławskiego, spokojnie mogli dotrzeć do Rybnika, do szkoły lub do pracy rano i wrócić do własnych domów. Wprowadzonych zostanie nowych 5 kursów. Chodzi o to generalnie, żeby dowieźć pasażerów do Rybnika na godzinę szóstą i ósmą i zapewnić powroty w okolicach godzin 13, 15 i 17.

mzk

Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu

Autobus będzie pokonywał całą trasę w godzinę. Jak dokładnie będzie kursował na nowej linii?

Rafał Jabłoński:  Autobusy wyruszą ze Zdroju, przejadą także koło szpitala wojewódzkiego. Potem główna arteria jastrzębska, czyli Aleja Piłsudskiego na Zofiówkę, przez Szeroką, kopalnie Boryna, Świerklany, Jankowice, Chwałowice i do centrum Rybnika. Oczywiście powrotne kursy analogicznie z Rybnika aż do dzielnicy Zdrój w Jastrzębiu-Zdroju przez szpital. Tak będzie wyglądała ta trasa, tak będą wyglądały przejazdy linii S12.

mzk

fot.mzkjastrzebie.com

Rafał Jabłoński dementuje jednocześnie informacje, że linia ma zostać uruchomiona „na próbę”

Rafał Jabłoński: Nie mówimy tutaj o projekcie pilotażowym, takim, że to jest próba. Oczywiście każde uruchomienie linii, jeśli się okaże, że nie ma zainteresowania, to będzie korekta. To jest oczywiste, ale nie zakładamy tego, że jest to już na starcie program jakiś pilotażowy. Rozkład jazdy będzie już widoczny w tym tygodniu. Do piątku będzie opublikowany w elektronicznym rozkładzie jazdy na stronie MZK Jastrzębie.

Przypomnijmy raz jeszcze nowa linia autobusowa S12 z Jastrzębia przez Świerklany do Rybnika i w drugą stronę rusza 1 marca.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024