Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na co mieszkańcy Żor wydadzą 2 miliony? Trwa głosowanie

Facebook Twitter

Trwa głosowanie na projekty do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego. W mieście na przyszły rok przewidziano do rozdysponowania w tej puli 2 miliony złotych. Głosowanie potrwa do 12 października.

W Żorskim Budżecie Obywatelskim 2021 mieszkańcy miasta mogli zgłaszać projekty ogólnomiejskie, a budżet na ich realizacji wynosi 2 050 000 zł. Mieszkańcy Żor złożyli 19 wniosków, które trafiły do członków Zespołu Weryfikującego, powołanego przez Waldemara Sochę, Prezydenta Miasta Żory. Zespół poddał je ocenie, polegającej na sprawdzeniu, czy spełnione zostały warunki formalne, a proponowane przedsięwzięcie jest zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz planami, programami i strategiami, które przyjęło i realizuje Miasto.

Zweryfikowane zostało też, czy propozycje mieszkańców są wykonalne technicznie, tj. można je zrealizować w rok. Po weryfikacji projektów oraz rozpatrzeniu odwołań od ocen negatywnych, złożonych przez mieszkańców Żor ostatecznie do etapu głosowania dopuszczonych zostało 14 projektów.

Głosowanie mieszkańców do godz. 17:00 w dniu 12 października 2020 r. Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec miasta Żory – każdy dysponuje jednym głosem.

Mieszkańcy mogą zdecydować, czy chcą zagłosować tradycyjnie na formularzu papierowym, czy też przez Internet na formularzu elektronicznym. Głosowanie internetowe odbywa się przez dedykowaną platformę pn. „E-Żory”, dostępną pod adresem zory-ekonsultacje.eboi.pl.

Przed zagłosowaniem należy założyć konto, wchodząc na stronę zory.eboi.pl.

Żorzanie, którzy chcą skorzystać z głosowania tradycyjnego, muszą zgłosić się do punktów głosowania, które znajdują się w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i Alei Wojska Polskiego 25 i czynne są w godzinach otwarcia Urzędu Miasta tj:
poniedziałek 7:30-17:00
wtorek-czwartek: 7:30-15:30
piątek 7:30-14:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj