Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na paradę do Katowic, najlepiej komunikacją publiczną

Facebook Twitter

Zapowiadana na najbliższy czwartek (15.08.) wielka parada wojskowa, wiązać się będzie z licznymi utrudnieniami dla kierowców. Na głównych ulicach stolicy województwa śląskiego zaplanowano centralne obchody Święta Wojska Polskiego, z udziałem żołnierzy i pojazdów sił zbrojnych.

fot. maciekde \ pixabay.com

Już od środy (14.08.) trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, a w szczególności na DK79 – ulice Bagienna, Roździeńskiego i Korfantego oraz na przyległych. W dzień parady (15.08.) Koleje Śląskie proponują bezpłatne przejazdy swoimi pociągami, z wyłączeniem połączeń przygranicznych kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała – Zakopane. Jeśli ktoś woli jechać samochodem, to warto zostawić go na obrzeżach miastach i potem przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Defilada 15 sierpnia br. w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

14 sierpnia od god. 20.00 do 15 sierpnia do ok. godz. 18.00 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

  • DK79 ul. Bagienna od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła z ul. Murckowską;
  • DK79 od skrzyżowania z ul. Lwowską, Bagienną i Roździeńskiego, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka, ul. Korfantego do Placu Alfreda;
  • ul. Chorzowska od skrzyżowania ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka;
  • Strefa Kultury;
  • skrzyżowanie ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką (nastąpi ręczna regulacja ruchem, całkowite zamknięcie w dniu 15 sierpnia od ok. godz. 1.00);
  • tunel pod Rondem (ruch będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, natomiast w dniu 15 sierpnia od godz. 8.00 tunel zostanie zamknięty).

Komunikacja publiczna:

Ze względu na zamknięcie ulic (w tym ronda) – nie będą kursować w tym obszarze linie tramwajowe. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności oraz od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego. Zmiany będą dotyczyły także komunikacji autobusowej (dla linii, których trasa przebiega przez wspomniane powyżej ulice). Szczegółowy rozkład jazdy na stronach Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM) – www.metropoliaztm.pl

Dojazd samochodem:

Osoby dojeżdżające na defiladę samochodami powinny pozostawić pojazdy na obrzeżach miasta i następnie kontynuować podróż komunikacją publiczną. Ilość miejsc w Strefie Płatnego Parkowania w Śródmieściu (poza wyłączonymi obszarami) jest ograniczona. Pojazdy można zostawiać także na parkingu przy cmentarzu komunalnym przy ul. Murckowskiej (bezpłatny) lub przy ul. Bankowej (dojazd od ul. Uniwersyteckiej) – parking płatny Uniwersytetu Śląskiego.

Inne zmiany w organizacji ruchu:

  • W związku z uroczystościami wręczenia odznaczeń wojskowych 15 sierpnia zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:
  • Od wtorku 13 sierpnia od godziny 17.00 do soboty 17 sierpnia do godziny 6.00 zostaną zamknięte: Plac Sejmu Śląskiego oraz Plac Chrobrego. Tu apel do kierowców o wcześniejsze przeparkowanie pozostawionych tam pojazdów.
  • 15 sierpnia (środa) przez cały dzień mogą pojawiać się czasowe wyłączenia na ulicach: Jagiellońska, Lompy, Kopernika, Plac Miarki.
  • Ponadto 15 sierpnia do godziny 21.00 wyłączona zostanie Strefa Kultury, gdzie będzie odbywał się piknik wojskowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj