Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zarezerwuj miejsce w pociągu na swój rower. Koleje Śląskie wprowadzają nowy system

Facebook Twitter

Koleje Śląskie wprowadzają nową zasadę dotyczącą rezerwacji miejsc na rower w pociągu. Teraz bilet dla jednośladu kupimy tylko wtedy, kiedy w pociąg będzie miał jeszcze wolne miejsce do jego przewozu i my to miejsce zdołamy zarezerwować. Skończy się przewożenie rowerów w przejścia dla podróżnych, czy w okolicy drzwi do toalety.

Koleje Śląskie
Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie wprowadzają pod koniec miesiąca obowiązkowy system rezerwacji przewozu rowerów w swoich pociągach. Ten zacznie obowiązywać od 27 kwietnia.

Takie rozwiązanie zwiększy komfort wszystkich pasażerów i pozwoli uniknąć sytuacji, w której podróżny nie znajdzie miejsca na swój rower pomimo posiadania biletu na jego przewóz

-informują w kolejowej spółce.

Do tej pory posiadanie biletu na przewóz roweru nie gwarantowało przejazdu z jednośladem.

W szczycie sezonu rowerowego zdarzały się sytuacje, w których kierownik pociągu ze względów bezpieczeństwa musiał odmówić wejścia do pojazdu z rowerem. Dzięki obowiązkowej rezerwacji miejsc na podstawie biletu jednorazowego takie sytuacje nie będą mieć miejsca

– mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Obowiązywać będzie zasada – kto pierwszy, ten lepszy, a bilety dla rowerów, bez rezerwacji miejsc na jednoślad, nie będą w ogóle sprzedawane.

Przy okazji przypominamy, że Koleje Śląskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów Koleje Śląskie od 27 kwietnia uruchomią kolejne połączenia do Wisły z Rybnika i Katowic. Dodatkowe składy będą kursować w dni wolne od 27 kwietnia oraz 2 i 31 maja do końca obowiązywania wiosennej korekty rozkładu jazdy, czyli do 8 czerwca 2024 roku.

 Pracujemy także nad uruchomieniem VeloCugu na linii Katowice – Wisła Głębce. To pociąg ze specjalną strefą rowerową, na którego pokładzie znajdzie się aż 36 miejsc na rowery

– zapowiada rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Turyści będą mogli także skorzystać z bezpośredniego połączenia z Katowic do Zakopanego. Sprinter Ornak będzie kursował w czasie czekających nas długich weekendów – od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj