Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie dowiozą turystów z regionu na długie weekendy w Tatry

Facebook Twitter

Koleje Śląskie znów wysyłają na trasę pociąg o nazwie Sprinter Ornak, który zawiezie turystów ze Śląska do Zakopanego. To oferta przygotowana przez kolejową spółkę specjalnie na długie, wiosenne weekendy.

Nowe pociągi na trasie
fot. facebook.com/KolejeSlaskieOfficial

Koleje Śląskie – na prośbę pasażerów – ponownie uruchomią połączenie z Katowic do Zakopanego w długie weekendy
– majowy i czerwcowy. Sprinter Ornak – bo tak nazywa się ten pociąg – będzie kursował w czasie czekających nas długich weekendów – od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Pociąg będzie wyjeżdżał z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57.

Na wspomnianej trasie pasażerów ze Śląska woził będzie popularny „FLIRT”, wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji bez konieczności przesiadek.

Powrót tego połączenia jest możliwy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka oraz urzędami marszałkowskimi województw śląskiego i małopolskiego. Bardzo ważne były też dla nas głosy pasażerów, dla których to atrakcyjny turystycznie kierunek

– wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich

Ceny biletów będą konkurencyjne w stosunku do kosztów podróży samochodem ze Śląska do Zakopanego.  Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł. Możliwe jest skorzystanie z oferty „Tam i z powrotem taniej” – w tym przypadku cena wyniesie 66,14 zł. Jeszcze taniej będzie korzystając z kanałów elektronicznych i biletomatów – tutaj sumy wynoszą odpowiednio 33,25 zł i 59,84 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024