Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napad na mieszkańca Pszowa w Rydułtowach. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia

Facebook Twitter

Kryminalni z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali już dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując gaz pieprzowy obezwładnili 19-latka i skradli mu torbę z pieniędzmi. Rozbójnicy trafili do aresztu, grozi im do 12 lat więzienia.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.p

W ubiegły poniedziałek (8.02.) późnym popołudniem, po godzinie 18.00 w Rydułtowach, doszło do rozboju. 19-latek był ze swoją dziewczyną, spotkali jej znajomego i w jego towarzystwie, jego samochodem postanowili pojechać kawałek dalej, aby zapalić papierosa. W aucie, oprócz kierowcy był jeszcze jeden mężczyzna, a kolejny dosiadł się po drodze. Na jednej z bocznych ulic Rydułtów, gdzie samochód się zatrzymał i wszyscy wysiedli na papierosa, jeden z pasażerów gazem pieprzowym obezwładnił 19-latka, następnie wsiadł do pojazdu, w którym została torba z pieniędzmi ofiary i odjechał wraz z resztą kompanów. 19-latek próbował jeszcze wyciągnąć torbę z auta, chwytając się za pas bezpieczeństwa, tak był holowany kilkaset metrów.

Prawdopodobnie mężczyźni, którzy zaatakowali parę wiedzieli, że w plecaku 19-latka jest ponad 1500 złotych, nie przyznali się jednak do winy.

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali dwóch z trójki mężczyzn, trzeci jest poszukiwany. 21 oraz 22-latek – mieszkańcy powiatu wodzisławskiego trafili do aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia, grozi im do 12 lat więzienia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj