Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zatrzymani w Skoczowie za napad w Małopolsce

Facebook Twitter

Dokonali rozboju w Małopolsce, wpadli w ręce policjantów ze Skoczowa. Tamtejsi dzielnicowi zatrzymali dwóch 19-latków, podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na terenie miejscowości Nowa Wieś. Zatrzymani w Skoczowie za napad w Małopolsce, co mówi policja?

Zatrzymani w Skoczowie za napad w Małopolsce

Krzysztof Pawlik: Mężczyźni dokonali najpierw rozboju na 16 i 17-latku, zaczpiając ich zażądali wydania telefonu, który finalnie skradli. Dopuścili się jeszcze kradzieży samochodu dostawczego wartego ponad 60 tysięcy złotych. Informacje o tym, że sprawcy przestępstwa mogą przebywać na terenie gminy Skoczów, policjanci otrzymali od policnatów z Kęt.

Zatrzymani w Skoczowie za napad w Małopolsce

Sprawcy rozboju i kradzieży zostali szybko namierzeni i zatrzymani

– mówi rzecznik cieszyńskiej policji, Krzysztof Pawlik.

Krzysztof Pawlik: Dzielnicowi ze Skoczowa dzięki rozpoznaniu terenu szybko wytypowali miejsca, które warto było sprawdzić w pierwszej kolejności. Doświadczenie ich nie zawiodło. Niedługo po otrzymaniu informacji, w Skoczowie na ulicy Sportowej, zauważyli pojazd podobny do poszukiwanego. W środku było dwóch 19-latków, którzy próbowali się ukryć w przestrzeni ładunkowej za kanapą pasażerów.

Zatrzymani w Skoczowie za napad w Małopolsce

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, wymuszenie okupu za skradziony telefon oraz kradzież samochodu dostawczego. Dodatkowo także za jeszcze jedną kradzież, ponieważ w drodze z Kęt do Skoczowa, z terenu placu budowy zabrali zamiatarkę. Za popełnione przestępstwa im grozi kara do 20 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024