Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Naprawa szkód górniczych w Pawłowicach

Facebook Twitter

Podziemna eksploatacja węgla to nieustające naprawy szkód górniczych. Z taką rzeczywistością muszą mierzyć się samorządowcy i mieszkańcy gminy Pawłowice. Każdego roku trzeba poprawiać infrastrukturę, tak jest i w tym. Prace prowadzi Jastrzębska Spółka Węglowa.

Fot. Pawłowice.pl

Generalny remont na ul. Kruczej, od kopalni Pniówek do Wodzisławskiej, już ruszył. Zaczęto od przebudowy kanalizacji deszczowej, w pierwszej fazie prac ruch będzie się odbywał wahadłowo z sygnalizacją świetlną.

Do usunięcia są szkody górnicze w Miasteczku Ruchu Drogowego przy osiedlowym domu kultury. Naprawa potrwa do końca wakacji.

Na przebudowę czeka Wodzisławska, Wyzwolenia, skrzyżowanie Zwycięstwa ze Śląską oraz most nad Pszczynką w Krzyżowicach. Kopalnia Pniówek zawarła również porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, w sprawie naprawy „garbów” na wiślance, również spowodowane podziemną eksploatacją. Roboty naprawcze zostaną wykonane po opracowaniu dokumentacji, a na razie musi wystarczyć awaryjne frezowanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022