Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Objazdy w Radlinie. Rusza remont Głożyńskiej

Facebook Twitter

Jutro (2.04) ruszają prace na ulicy Głożyńskiej w Radlinie. Przebudowa dotyczy odcinka od skrzyżowania z ulicą Rymera do skrzyżowania z ulicą Strzody.

Objazdy w Radlinie
fot. radlin.pl

Dzień później 3 kwietnia drogowcy zaczną prace na ulicy Rymera. W obu miejscach prace dotyczą przebudowy i jezdni, i chodników. Ważne informacje dla kierowców: Głożyńska będzie całkowicie wyłączona z ruchu, zaś na Rymera auta będą jeździć wahadłowo, a ruchem ma sterować sygnalizacja.

W ramach inwestycji na ul. Głożyńskiej zaplanowano przebudowę drogi na ogólnej długości 392 mb wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Rymera. Całkowita wartości inwestycji to 4 552 052,00 zł. Na realizację zadania Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 405 279,80 zł.

W ramach inwestycji przewidziano m.in.:

  • przebudowę drogi,
  • budowę chodnika,
  • budowę sygnalizacji świetlnej,
  • budowę kanalizacji deszczowej,
  • przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej,
  • przebudowę sieci energetycznej.

Objazdy w Radlinie – gdzie?

Na czas robót ulica Głożynska będzie nieprzejezdna (umożliwiony zostanie dojazd mieszkańców do posesji). Zakończenie prac planowane jest na październik 2024 r.

Z kolei 3 kwietnia zaplanowano rozpoczęcie robót na ulicy Rymera. Na odcinku od ulicy Głożyńskiej do ulicy Chrobrego przebudowany zostanie chodnik wraz z nawierzchnią jezdni. Inwestycja obejmie swoim zakresem odcinek drogi o długości 811 mb (od skrzyżowania z ulicą Głożyńską do skrzyżowania z ulicą Chrobrego). Prace przebiegać będą pod ruchem przy wykorzystaniu wahadłowej sygnalizacji świetlnej. Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskane przez Zarząd Powiatu wyniesie 825 tys. zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj