Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Naturalne schronienie dla dzikich zwierząt w raciborskim parku [FOTO]

Facebook Twitter

Pracownicy miejskich służb stworzyli w parku naturalne schronienie dla dzikich zwierząt. Spokój znajdzie tam jeż i sikorka i wiewiórka.

Schronienie dla dzikich zwierząt w raciborskim parku

Naturalne schronienia dla małych zwierząt w raciborskim parku. Zadbali o to pracownicy Wydziału Komunalnego i Wydziału Ochrony Środowiska z magistratu, którzy wspólnymi siłami stworzyli na terenie Parku im. kpt. Franciszka Stala tzw. warkocze, które posłużą za schronienie dla dzikich zwierząt takich jak: jeże, ptaki i owady. W planach jest również wykonanie kilkudziesięciu nowych nasadzeń drzew.

Zasada tworzenia warkocza jest prosta – wystarczy mieć trochę ściętych gałęzi, np. po cięciu i pielęgnacji drzew lub krzewów. Układa się z nich wały o szerokości ok. metra i wysokości ok. 1,5 m. Jeżeli chce się utworzyć wyższy żywopłot, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu tej konstrukcji, poprzez powbijanie po obu jej stronach drewnianych słupów utrzymujących zgromadzone gałęzie. W parkach lub małych ogrodach można tworzyć wersję uproszczoną, układając gałęzie w niższe warkocze, które także w znaczy sposób, przyczynią się do zwiększenia bioróżnorodności.

Pierwsze warstwy gałęzi musimy udeptać. A kiedy w warkoczu zamieszkają już zwierzęta, pamiętajcie żeby nie ingerować już w jego strukturę, tylko uzupełniać to co naturalnie osiadło, układając nowe gałęzie od góry. Tam, gdzie stworzymy takie warkocze, z czasem wykiełkują naniesione przez wiatr i zwierzęta nasiona roślin zielnych, drzew i krzewów, które z biegiem lat stworzą naturalny żywopłot.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj