Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niewybuchy w Chybiu. Znaleziono pociski z czasów II wojny światowej

Facebook Twitter

Niewybuchy w Chybiu - z ziemi wykopano dwa pociski przeciwpancerne. Zostały one już zabezpieczone i wywiezione.

Niewybuchy w Chybiu

Znaleziono niewybuchy w Chybiu. Na niebezpieczne znalezisko natrafiono w czasie prac ziemnych. Pocisk z czasów II wojny światowej już wywieziono.

Niewybuchy wykopał w czasie podczas prac ziemnych mieszkaniec Chybia. Mężczyzna zawiadomił policję. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził zgłoszenie, następnie policyjny pirotechnik określił rodzaj niewybuchu jako nabój działowy przeciwpancerny 76 mm. Z uwagi na znajdującą się w pobliżu sieć gazową do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, miejsce zostało zabezpieczone przez  policjantów z Strumienia. Po przekazaniu terenu wojskowemu patrolowi rozminowania okazało się, że obok odnaleźli oni drugi taki sam pocisk. Żołnierze najpierw zabezpieczyli znalezisko na terenie odległym od zabudowań, a następnie zutylizowali.

Przy okazji policjanci przypominają, że pamiątek z czasów wojny nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie ono się znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023