Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach [FOTO]

Facebook Twitter

Nocą biegali między familokami w Czerwionce-Leszczynach. Już po raz 12. zorganizowano tam Nocny Bieg Uliczny. Na starcie stanęło ponad 120 biegaczy i biegaczek, którzy do pokonania mieli dystans 10 kilometrów. Uczestnicy marszu nordic walking przeszli z kijkami połowę tej trasy

Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach

Wśród kobiet wygrała Michalina Janowska z Jejkowic, dla której był to kolejny start w imprezie, ale pierwsze zwycięstwo:

Michalina Janowska: Świetna pogoda, trasa szybka, cudownie się biegło, atmosfera bardzo fajna. To pierwsze zwycięstwo, z czasu nie jestem zadowolona, bo coś się stało na tym siódmym kilometrze, wydolnościowo było nie tak, może dlatego, że z wakacji wróciliśmy z mężem wczoraj i różnica temperatur też może mieć jakiś wpływ. Zwolniłam mocno i dociągam do tej mety, żeby utrzymać to zwycięstwo. Cieszę się i doceniam, bo pierwszy raz wygrałam!

Bieg i jego atmosferę chwalili wszyscy uczestnicy:

Na krótkim dystansie 200 metrów wystartowali uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Czerwionce i podopieczni szkoły specjalnej z Leszczyn. Było to dla nich ogromne przeżycie. Mówią Sebastian, jego mama Beata:

Sebastian: Jestem pierwszy raz, jest super!

Beata: Poszli z warsztatów w ramach nocnego biegania na przejście nordic walking, to fantastyczna idea, że włączają nasze osoby w to społeczeństwo. Emocje przeogromne, wszyscy byli tym przejęci bardzo i kibicowali, a uczestnicy prosili o dłuższą trasę.

Z imprezy zadowolony był honorowy starter biegu, burmistrz Czerwionki-Leszczyn:

Wiesław Janiszewski: Należy się cieszyć z tego, że ten nocny bieg wszedł z cykl imprez, są uczestnicy nie tylko z Czerwionki-Leszczyn, jest duże zainteresowanie. Dajemy ofertę, są chętni, dlatego z wielką satysfakcją takie imprezy organizujemy. Gratuluję wszystkim tym, którzy wystartowali i zapraszam w przyszłym roku na kolejną edycję.

Dodajmy, że najlepsi w klasyfikacji open oraz poszczególnych klasyfikacjach wiekowych otrzymali nagrody, dyplomy i puchary. Tradycyjnie nagrodzono także najszybsze kobiety i mężczyzn, mieszkańców miasta i gminy Czerwionka-Leszczyny.

Zobaczcie zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj