Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Noście maseczki” – apelują policjanci i kontrolują

Facebook Twitter

Raciborscy policjanci apelują o noszenie maseczek. W okresie od 29 marca do 5 kwietnia, czyli do wczoraj za nie zasłanianie ust i nosa ukarali mandatami 240 osób. Ponadto w przypadku siedmiu zostały skierowane wnioski o ukaranie do sadu, 4 osoby pouczono.

Fot. webentwicklerin / pixabay.com

Mundurowi skontrolowali również 1 otwartą siłownię i o zaistniałej sytuacji powiadomili sanepid i sąd. Policjanci każdego dnia kontrolują środki komunikacji miejskiej, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie. Pandemia wciąż trwa i wszyscy bez wyjątków musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W całej Polsce w okresie świąt policjanci nałożyli prawie 12,5 tys. mandatów karnych za brak maseczki i zastosowali niemal 7,9 tys. pouczeń, a w 1,6 tys. przypadków skierowali wnioski o ukaranie do sądu
Z danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że okresie świąt – od soboty do poniedziałku – policjanci skontrolowali 6 tys. 948 środków transportu publicznego sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką. Sprawdzili również 15 tys. 716 obiektów handlowych oraz 326 miejsc organizacji wesel i ponad 213 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki.

Tylko wczoraj (05.04.) funkcjonariusze skontrolowali 1 tys. 340 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 2 tys. 863 restauracje i 2 tys. 742 siłownie, kluby fitness itp. obiekty

– poinformował  rzecznik komendanta głównego Policji insp. Mariusz Ciarka..

Dodał, że policjanci przeprowadzili 53 tys. 710 interwencji. Na osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczka policjanci nałożyli 12 tys. 477 mandatów karnych, zastosowali 7 tys. 870 pouczeń, a w 1 tys. 599 przypadkach byli zmuszeni do skierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj