Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Komunikacja miejska w Wodzisławiu – problem dla 6 tys. mieszkańców regionu

Facebook Twitter

Po Nowym Roku problem z podróżowaniem do Wodzisławia i z powrotem do swoich miejscowości, może mieć nawet 6 tysięcy mieszkańców regionu! Tak oszacowano w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym, z którego Wodzisław Śląski wystąpił. Niezadowoleni ze zmian pasażerowie już narzekają na kłopoty z komunikacją.

Wodzisław Śląski wystąpił z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego i opracował własny schemat komunikacji miejskiej. Jak czytamy na stronie tamtejszego Urzędu Miasta:

Ilość wodzisławskich linii i nowy schemat komunikacyjny zaproponowane zostały przez specjalistyczną firmę, która we wrześniu zbadała potrzeby komunikacyjne mieszkańców Wodzisławia. Dokonane analizy posłużyły do opracowania koncepcji nowego systemu komunikacji i pozwoliły określić najbardziej optymalne relacje kierunków podróży. Ankieterzy wykonali pomiary ilości pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej w granicach miasta.

Jednak konsekwencje decyzji o stworzeniu w Wodzisławiu komunikacji miejskiej będą musieli ponosić mieszkańcy regionu, którzy w mieście pracują i uczą się, ale muszą do niego dojeżdżać z innych miejscowości:

– powiedział nam zaniepokojony słuchacz Radia 90, ale sygnały o problemach dostaliśmy również od mieszkańców Świerklan Dolnych: linia 212 nie będzie ich wozić do Wodzisławia w weekendy. MZK chce pomóc w tej sytuacji i zaproponowało nowy rozkład jazdy. Do tematu jeszcze dziś wrócimy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020