Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe militaria w Rybniku. Nietypowy prezent przekazany przez pszczyńską policję

Facebook Twitter

Pszczyńscy policjanci przekazali do Muzeum Wojny Obronnej w Rybniku militaria. To ponad 100-letni eksponat - magazynek pistoletu FN Browning model 1910.

Militaria w Rybniku: do miejscowego muzeum trafiły właśnie nietypowy prezent. To znalezione przez mieszkańca Pszczyny ponad 100-letni eksponat leżał na poddaszu domu.

Śledczy prowadzili pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pszczynie postępowanie w sprawie odnalezienia magazynka pistoletu i 6 szt. amunicji kaliber 7,65 mm. O znalezisku poinformował policjantów 39-letni mieszkaniec, który prowadził prace remontowe na poddaszu domu. Magazynek i amunicja były schowane w szczelinie pomiędzy belkami konstrukcji podłogi. Okazało się, że to część pistoletu FN Browning model 1910. Ze względu na swoją wartość historyczną, policjanci przekazali go do Muzeum Wojny Obronnej Rybnik ’39.

Warto pamiętać, że zgodnie z:

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Kto, mając zezwolenie na posiadanie broni palnej lub amunicji, udostępnia lub przekazuje ją osobie nieuprawnionej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj