Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Rybniku

Facebook Twitter

"Koniec gry w zdrapkę, nasi uczniowie już nie zdrapią kolan ćwicząc na wuefie" - mówi Grażyna Adamczyk dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku. Placówka cieszyć się może z kompleksu rekreacyjno-sportowy. Jest plac zabaw oraz boiska do gry w piłkę nożną czy koszykówkę, wyłożoną specjalną nawierzchnią.

To ważne, bo do placówki uczęszczają osoby niepełnosprawne, a ich upadki na asfaltową murawę bywały bolesne:

„To była nawierzchnia asfaltowa więc kiedy uczniowie w strojach do wuefu próbowali ćwiczyć, to już powstało powiedzenie, że dzisiaj ćwiczymy na zdrapkę. Kolana często po takich zajęciach nie były fajne.” Mówi Grażyna Adamczyk dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku.

Teraz zajęcia wuefu mają być prawdziwą przyjemnością. To ważne, bo w szkole działa drużyna piłkarska, która może pochwalić się sporymi sukcesami. W poniedziałek (21.05.) zespół zdobył III miejsce w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie:

Jak podkreśla dyrektor Adamczyk, kompleks dostępny będzie codziennie dla każdego mieszkańca Boguszowic:

„Kompleks będzie otwarty do godziny 22:00. Jest oświetlony, są tam wrzuto-maty, więc nawet jeżeli będą to już takie godziny zmierzchowe, a ktoś będzie potrzebował doświetlenia sobie boiska, może tak uczynić i już mieliśmy piknik, który prezentował nasze tereny wszystkim mieszkańcom.” 

Dodajmy, że w ubiegłym roku udało się budynek szkoły poddać termomodernizacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj