Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum

Facebook Twitter

To już pewne, w drugą niedzielę grudnia (10.12.) będzie można wsiąść do pociągu na przystanku Wodzisław Śląski Centrum. Jak informowaliśmy już w radiu 90, jego budowa dobiegła końca.

Problemy z pociągami
fot. wodzislaw-slaski.pl

Budowa nowego przystanku w Wodzisławiu Śląskim realizowana jest w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Kosztowała ponad 3 mln zł netto. Miasto o budowę tego przystanku zabiegało przez kilka lat. W ramach zadania wykonano peron, dostosowany do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt jest wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie i nagłośnienie, kilka miejsc parkingowych. Są tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Zlokalizowany w centralnej części miasta przystanek Wodzisław Śląski Centrum stanowić będzie ważny punkt na mapie transportu publicznego Wodzisławia Śląskiego oraz całego powiatu.

Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum stał się rzeczywistością. Nasze starania przyniosły skutek i już 10 grudnia wodzisławianie oraz inni pasażerowie kolei będą mogli korzystać z tej stacji. Cieszę się, że tę inwestycję udało się zakończyć szybciej, niż było to w planach

– mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum fot. wodzislaw-slaski.pl

Przystanek kolejowy Wodzisław Śląski Centrum – gdzie możemy stąd pojechać? – Rozkład jazdy plik PDF

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024