Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przystanek kolejowy Rybnik Paruszowiec już funkcjonuje, ale platformy przyschodowej ciągle nie ma [FOTO]

Facebook Twitter

Pociągi już się zatrzymują na przystanku kolejowym Rybnik Paruszowiec, Zakończył się tam remont infrastruktury. Podniesiono peron, by ułatwić wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Przystanek kolejowy Rybnik Paruszowiec

Są wiaty, ławki, nagłośnienie, tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem. Są też szerokie perony, ułatwiające wejście do pociągu i wyjście z niego. I wreszcie – najważniejsze – na peronie znów zatrzymują się pociągi Kolei Śląskich. Czego więc brakuje? Nie ma ciągle  platformy przyschodowej, która umożliwia dotarcie na peron osobom niepełnosprawnym czy osobom z wózkami lub większym bagażem. Kiedy powstanie platforma? PKP PLK zapewniło nas, że zostanie ona wybudowana do końca roku.

O remont dworca od lat zabiegał wieloletni radny i przewodniczący Rady Dzielnicy Paruszowiec Piaski, Andrzej Oświęcimski rozmawiał z nim Arkadiusz Żabka:

Andrzej Oświęcimski

Radio 90: Stoimy przed dworcem Rybnik Paruszowiec, ten dworzec. Jest zmodernizowany.

Andrzej Oświęcimski: Odrestaurowany łącznie z peronami, torami, oświetleniem, wiatami i dokumentacją tablicową informująca o wyjazdach i przejazdach pociągów. Tego kiedyś nie było.

Radio 90: Ten dworzec jak długo czekał na remont?

Andrzej Oświęcimski: Ja to zacząłem załatwiać od 2016 roku albo i prędzej.

Radio 90: Żeby wejść na dworzec, żeby wsiąść do pociągu, to trzeba pokonać schody. I niestety nie mamy na razie podjazdu dla niepełnosprawnych. Będzie ta platforma, zapowiada PKP.

Andrzej Oświęcimski: Tak będzie platforma. Osobna firma zleciła wykonawcy generalnemu wykonania tego i do miesiąca być to gotowe.

Radio 90: Dworzec gotowy, ale w pana głowie jako doświadczonego samorządowca, kwestia uporządkowania terenu przed, jak i za dworcem.

Andrzej Oświęcimski: To już wykoszone było, tylko trawa rośnie. Żeby utrzymywać jakiś ład i porządek, to trzeba na bieżąco śledzić i porządkować.

Radio 90: Parking po jednej i po drugiej stronie jest zapełniony. Marzenia się spełniają.

Andrzej Oświęcimski: Pomału, ale spełniają się i doprowadzamy do finalnego końca.

Modernizacja kosztowała 4,6 mln złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023