Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dotacje dla mieszkańców Wodzisławia. Milion z programu Ciepłe Mieszkanie

Facebook Twitter

Miasto Wodzisław otrzymało milion złotych z programu Ciepłe Mieszkanie. Będą więc kolejne dotacje dla mieszkańców Wodzisławia na wymianę źródeł ciepła.

Dotacje dla mieszkańców Wodzisławia
fot. ri/ pixabay.com

Dotacje dla mieszkańców Wodzisławia. Kto może dostać?

Ponad milion z programu Ciepłe Mieszkanie dla Wodzisławia Śląskiego. Właściciele prywatnych domów ale również spółdzielnie będą mogli strać się o dotacje, a w mieście poprawi się jakość powietrza. Dofinansowanie do programu pochodzić będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Realizację zadania przewidziano na lata 2024-2025.

Celem Programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Zadanie „Modernizacja źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w ramach II edycji Programu Ciepłe Mieszkanie w Gminie Wodzisław Śląski” otrzyma dofinansowanie w formie dotacji, w kwocie do 1 229 400 zł. Realizację zadania przewidziano na lata 2024-2025.

Zespół Ochrony Atmosfery Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przygotowuje umowę o dofinansowanie projektu z miastem. W najbliższych dniach ruszą prace związane z przygotowaniem dokumentów niezbędnych do ogłoszenia naborów dla beneficjentów końcowych, którymi będą zarówno mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, jak i wspólnoty mieszkaniowe, w budynkach mieszkalnych od trzech do siedmiu lokali mieszkalnych.

To kolejny krok w kierunku poprawy jakości powietrza w naszym mieście. To także szansa na zmniejszenie emisji i efektywniejsze zużycie energii. Troszczymy się o środowisko, walczymy o czyste powietrze od lat. Nie ustajemy w działaniach

– mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024