StartKultura

O ekozofii naukowo

Harmonogram konferencji

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło wraz z Wydziałem Etnologii i Nauki o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie) oraz z krakowską Spółdzielnią Socjalną „Ekocentrycy” zapraszają na konferencję naukową pod tytułem „Ekozofia niepełnosprawnych – holistyczne podejście do terapii, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Konferencja odbędzie się w dniach od 10 do 11 grudnia 2012 roku w Centrum Konferencyjnym cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bielska). Podczas dwudniowych obrad naukowcy i eksperci z Polski z zagranicy dyskutować będą między innymi o możliwościach wykorzystania środowiska naturalnego w trakcie procesu edukacji i rehabilitacji oraz o zaletach biobudownictwa naturalnego.

Pierwszego dnia konferencji (10.12.2012 rok), naukowcy Wydziału Etnologii i Nauki o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (filia Cieszyn) poruszać będą kwestie związane z pedagogiką ekologiczną, ekozabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Poruszony zostanie również temat związany z wykorzystaniem środowiska do stymulacji osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Drugiego dnia konferencji (11.12.2012 roku) tematem wiodącym będzie biobudownictwo, ekologiczna technologia budowy domów oraz budynków użyteczności publicznej. Dodatkowym zagadnieniem poruszanym podczas tego dnia będzie również wpływ biobudownictwa na zdrowie człowieka.

Zostaw komentarz