Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera: Ruszył nabór zgłoszeń

Facebook Twitter

Ruszył nabór zgłoszeń do prestiżowego konkursu o Nagrodę im. J. Pietera dla nauczycieli, organizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i Fundację im. J. Pietera przy wsparciu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zgłoszenia można składać do 31 marca 2024 roku poprzez stronę internetową.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera
Fot. Pixabay

Kapituła Nagrody wybierze spośród zgłoszonych osób 5 finalistów, a laureata ogłosi podczas uroczystej gali, planowanej na 14 października. Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych, co stanowi wyraz uznania dla wybitnego pedagoga, który pracuje w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera ma na celu podniesienie prestiżu pracy nauczycieli, honorując osobę, której praca ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dzieci i młodzieży. Laureat powinien charakteryzować się miłością do wiedzy, umiejętnościami dydaktycznymi oraz wartościami takimi jak otwartość, tolerancja i sprawiedliwość.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera.
Zgłoszenia można składać do 31 marca 2024 roku poprzez stronę internetową: LINK TUTAJ.

Profesor Józef Pieter (1904–1989)

Urodzony w Ochabach, był wybitnym pedagogiem, psychologiem i filozofem. Jako inicjator powstania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach w latach 1950–1968, pozostawił niezatarte ślady w polskiej edukacji. Jego prace nad mechanizmami nauczania, procesem uczenia się oraz organizacją pracy naukowej są inspiracją dla wielu pedagogów.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj