Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O świętach, nowym krążku i planach- rozmowa z „Lolkiem” liderem zespołu ENEJ [WIDEO]

Facebook Twitter

W sobotę (22.12.) w ramach Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania na rynku wystąpił polsko-ukraiński zespół Enej założony przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów. W rozmowie z Radiem 90 Piotrek nazywany "Lolkiem" zdradził, jak on i pozostali członkowie grupy spędzają Święta Bożego Narodzenia.

Radio 90: Piotrek, zacznę od pytania: Czym są dla Ciebie święta Bożego Narodzenia?

Piotr (Lolek) Sołoducha: Jakże to bardzo wyjątkowy czas. Czas spotkań z bliskimi, czas odpoczynku, czas w jakiś sposób zadumy. Czas śpiewania pięknych kolęd, bo jest także piękna tradycja, w której rodzina, która widzi się po pewnie długich przerwach, przy stole wigilijnym może wspólnie pośpiewać. Jakże rodzinny, jakże radosny, jakże ważny czas w ciągu roku. Święta Bożego Narodzenia mamy oczywiście tylko raz – 24 grudnia – więc każdy powinien je obchodzić w najmilszym i najcieplejszym gronie. 

Radio 90: Jak Wy spędzacie święta Bożego Narodzenia?

Piotr (Lolek) Sołoducha: Cały rok mamy dosyć bardzo pracowity. Pod koniec listopada wydaliśmy nasz kolędowy krążek. W Rybniku u was mamy ostatni koncert w tym roku. Wracamy do domu, więc okres świąteczny do sylwestra jest bardzo klasyczny, bardzo domowy, przejadamy się pysznymi potrawami świątecznymi, śpiewamy kolędy z najbliższymi. Odpoczywamy, telefony idą na bok, spędzamy ten czas w domu. Nic nadzwyczajnego, nie wyjeżdżamy w żadne ciepłe kraje. Wypełniamy nasze brzuchy tym wszystkim, co jest na stole i spędzamy czas domowo. 

Radio 90: 23 listopada wydaliście nową płytę pt. „Kolędy pod wspólnym niebem”. Wykonywanie pieśni Bożonarodzeniowych jest wam bliskie, da się to odczuć..

Piotr (Lolek) Sołoducha: Faktycznie kolędy są nam bliskie ze względu na tradycje i na nasze wychowanie, bo w naszych domach – mówię o całym zespole – kolędy zawsze były czymś bardzo istotnym. Jesteśmy muzykami, odważyliśmy się w tym roku nagrać krążek kolędowy. To są piękne melodie, melodie, które nam się wszystkim kojarzą z czymś bardzo miłym, z czymś bardzo radosnym i my tę radość chcemy podzielać i szerzyć. Stąd te kolędy w naszych głowach, w naszych sercach, stąd ukazała się ta płyta.   

Radio 90: Jakie macie plany na 2019 rok?

Piotr (Lolek) Sołoducha: Do końca stycznia, dokładnie do 20 stycznia kolędujemy jeszcze, promujemy płytę i gramy kolędy. Pod koniec stycznia wydajemy nasz nowy singiel już tym razem nic balladowego, z rockowym pazurem utwór bardzo energetyczny, jeżeli chodzi o zespół Enej. Kolejny singiel chcielibyśmy wydać jeszcze przed wakacjami. Dużo koncertów, szykujemy się do klasycznego krążka zespołu Enej. Przyszły sezon jest bardzo pracowity dla nas w studio. Jeżeli uda nam się wyrobić, to jesienią nowy krążek, jeżeli nie to na wiosnę przyszłego roku, ale od stycznia dwa single wkraczają w rozgłośnie radiowe.   

Radio 90: Na koniec poproszę Cię o złożenie życzeń świątecznych  dla wszystkich słuchaczy Radia 90:

Z „Lolkiem”, liderem zespołu Enej rozmawiał nasz reporter Przemek Niedźwiecki.

Zobaczcie, jak wyglądał koncert zespołu Enej na rybnickim Rynku:

Rozmowa z Piotrem Sołoduchą liderem zespołu ENEJ na wideo:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022