Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Oddaj krew, dzisiaj jeszcze zdążysz. Ona zawsze jest potrzebna

Facebook Twitter

Akcja oddawania krwi w Krzyżkowicach i Rybniku. Pamiętajcie, krew jest zawsze potrzebna. Szczególnie w wakacje.

krew
mat.prasowe

Krew dzisiaj (02.07.) można oddać w salkach przy Kościele NSPJ w Krzyżkowicach, tutaj akcja trwa do godziny 13.00.

Oddać krew można także na parkingu przy Zespole Szkół Wyższych Kampus w Rybniku ul. Rudzka 13. Rejestracja o godzinie 15.00

Oddać Krew mogą osoby zdrowe – mężczyźni i kobiety w wieku 18 ÷ 65 lat (nowi dawcy do 60 lat), ważący co najmniej 50 kg. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem (lub aplikację mObywatel). Przed oddaniem krwi powinno się pić więcej płynów, najlepiej słodkich, zjeść ubogie w tłuszcze śniadanie. Co najmniej 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać napoi alkoholowych.

Kolejne zaplanowane wakacyjne akcje krwiodawstwa:
– 5.08.2023 w Wodzisławiu Śl. (Bricomarché),
– 6.08.2023 w Tworkowie,
– 13.08.2023 w Radlinie II.

W okresie wakacyjnym centra krwiodawstwa w Polsce borykają się z problemem braków krwi. Polski Czerwony Krzyż ogłosił kolejną akcję promocyjno-edukacyjną z nagrodami „Od Krwiodawstw nie ma urlopu”. Do najważniejszych celów Akcji należy zachęcenie zarówno pierwszorazowych dawców, jak również regularnych krwiodawców do podzielenia się darem krwi, aby zapewnić stabilność jej zapasów.

Głównym warunkiem uczestnictwa jest w okresie od 1 lipca do 30 września 2023 roku oddanie krwi lub jej składników: co najmniej raz przez kobiety i co najmniej 2 razy przez mężczyzn.

PCK nt. akcji publikuje informacje w social mediach (na Facebooku i Instagramie) oraz na stronie https://pck.pl/od-krwiodawstwa-nie-ma-urlopu/ 

Informacje można też uzyskać w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie ([email protected] ) – regulamin, zaświadczenia z RCKiK, zgłoszenia do ZG PCK.

Może Ciebie zainteresuje:

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj