Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Odwiedziny w rybnickim szpitalu tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców lub osób z negatywnym testem

Facebook Twitter

Odwiedziny w rybnickim szpitalu tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców lub osób z negatywnym testem. Weryfikować to będzie personel oddziału, na którym przebywa pacjent. Jak już was informowaliśmy, od wtorku (10.08.) znów można odwiedzać chorych w rybnickiej lecznicy.

Do tej pory z powodu pandemii było to niemożliwe. Z Maciejem Kołodziejczykiem rzecznikiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Maciej Kołodzieczyk: Od dzisiaj wznawiamy odwiedziny pacjentów na oddziałach. Są pewne zasady, których trzeba przestrzegać, czyli jednego pacjenta może odwiedzić jedna osoba. Wizyta może trwać maksymalnie 30 minut. Oczywiście nie ma żadnego problemu, żeby porozmawiać z kierownikiem oddziału i żeby on wydał zezwolenie na przedłużenie tej wizyty do 60 minut. Osoby odwiedzające muszą być zaszczepione pełną dawką, bądź posiadać aktualny test negatywny na obecność koronawirusa, zrobiony nie wcześniej niż 48 godzin przed wizytą.

Radio 90: Kto weryfikuje czy osoba jest zaszczepiona, czy posiada negatywny test?

Maciej Kołodzieczyk: Pracownicy oddziału będą weryfikować. Tutaj musimy się trzymać pewnych wytycznych, które zostały nam wytyczone.

To dobrze, że znów możemy odwiedzać swoich bliskich w szpitalu

– mówili nam ci, którzy przyszli spotkać się z najbliższymi hospitalizowanymi w rybnickiej lecznicy:

A czy w innych szpitalach można odwiedzać pacjentów ? W Raciborzu i Żorach nadal jest to niemożliwe, w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach odwiedzającym mierzona jest temperatura, w szpitalu w Knurowie i Cieszynie w wybranych oddziałach można odwiedzać swoich bliskich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj