Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon. Trwają zapisy i I etap

Facebook Twitter

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla dzieci i młodzieży. Ruszyły zgłoszenia do Gigathonu, wydarzenia organizowanego przez Gigantów Programowania.

Gigathon
fot. gigathonkonkurs.pl

Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwsze zadania uczestnicy rozwiążą jeszcze przed wakacjami. Gigathon podzielony jest na 3 etapy, w których uczestnicy, z podziałem na kategorie wiekowe: 7-9, 10-12 i 13-18 lat, zmierzą się w programistycznej rozgrywce. Gigathon sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak Minecraft (7-9 lat), Scratch (10-12 lat) oraz Python, C# lub C++ (13-18 lat).

fot. gigathonkonkurs.pl

Zadania można rozwiązywać do 12 czerwca. W początkowej fazie na uczestników będzie czekać 25 rozgrzewkowych pytań w formie quizu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi 16 czerwca.

Zapisy na konkurs trwają na stronie https://giganci.info/41Hrayu.

Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, oprócz wiedzy teoretycznej, będą musieli wykazać się również praktycznymi umiejętnościami z programowania. Drugi etap zaplanowany jest na połowę października tego roku.

Najlepsi uczestnicy drugiego etapu spotkają się w wielkim finale, podczas którego stworzą swój projekt programistyczny. Spośród najlepszych prac, wyłonieni zostaną zwycięzcy. Finał zaplanowany jest na drugą połowę stycznia 2024 roku.

Jak się przygotować do konkursu programistycznego Gigathon?

To, w jakich środowiskach będą pracować uczestnicy, zależy od kategorii wiekowej, w jakiej się mieszczą uczestnicy. Na stronie konkursu https://giganci.info/41Hrayu dostępne są materiały dla uczniów, które pomogą przygotować się do rozgrywek, by każdy uczestnik miał równe szanse. Organizatorzy zadbali także o nauczycieli, którzy chcą jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do udziału w konkursie. Zostały opracowane specjalne materiały dla nauczycieli, które do pobrania są również na internetowej stronie konkursu.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024