Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

OSP w Żorach-Rowniu ma nowy wóz bojowy

Facebook Twitter

Blisko 1,5 miliona złotych kosztował nowy wóz bojowy zakupiony dla jednostki OSP w Żorach-Rowniu. Na zakup samochodu złożyło się kilka instytucji - swoją część dołożyło także miasto.

OSP w Żorach-Rowniu ma nowy wóz bojowy
www.zory.pl

O takim wozie marzą strażacy z wielu jednostek. Ochotnicy z OSP w Żorach-Rowniu dostaną fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Z nowym wozem jednostka straży o specjalizacji chemiczno-ekologicznej jeszcze lepiej i sprawniej będzie mogła realizować swoje zadania statutowe.

Nowy wóz strażacki ma napęd 4×4 umożliwiający pracę w trudnym terenie, jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów oraz urządzenia sygnalizacyjne i dźwiękowe oraz radiotelefon do kontaktów z jednostką. Wóz został doposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratunkowych. Pojazd marki VOLVO model VTC3R FM został przystosowany do przewozu strażaków, wyposażenia pożarniczego i specjalistycznego sprzętu ratownictwa technicznego.

Samochód  kosztował blisko 1,5 mln zł. Na jego zakup OSP w Żorach-Rowniu otrzymała środki z budżetu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w kwocie 550 tys. zł, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 300 tysięcy zł oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który na zakup wozu przeznaczył 100 tysięcy zł.  Zakup pojazdu zrealizowany został także przy wsparciu finansowym Województwa Śląskiego w kwocie 300 tysięcy złotych Pozostała kwota, czyli ok 250 tysięcy złotych została pokryta z budżetu Gminy Miejskiej Żory.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj