Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Feta na powitanie auta. Nowy wóz bojowy dla OSP Dębieńsko Wielkie już wyjeżdża do akcji

Facebook Twitter

Kilka dni temu dostarczony z fabryki, a już wykorzystywany w boju. Nowy wóz bojowy dla OSP Dębieńsko Wielkie zakupiono m.in. ze środków gminy.

Nowy wóz dla OSP Dębieńsko

Nowy wóz bojowy dla OSP Dębieńsko Wielkie już jeździ do akcji! Zaledwie kilka dni temu w gminie odbyła się wielka feta z okazji dostarczenia samochodu do jednostki, a już wczoraj miejscowi strażacy wyjechali autem na pierwszą interwencję.

Radość w jednostce w Dębieńsku Wielkim z nowego wozu jest ogromna, bo po raz pierwszy ochotnicy otrzymali fabrycznie nowy wóz. To średni samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P360, a jego zakup współfinansowany został  z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

To kolejna jednostka OSP wyposażona w nowoczesny sprzęt. Nowy samochód stać będzie na straży bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Jeszcze w tym roku w nowy samochód doposażymy jednostkę OSP Książenice, a w dalszej kolejności – Dębieńsko Stare. Przy okazji tego pięknego święta dziękuję naszym strażakom ochotnikom z wszystkich dziesięciu jednostek za ich ofiarność i wielkie zaangażowanie

– powiedział burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj