Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ostrawa: 6 osób zastrzelonych w szpitalu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

6 osób zginęło podczas strzelaniny w czeskiej Ostrawie, wcześniej agencje prasowe informowały o 4 zabitych i dwóch rannych. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w szpitalu uniwersyteckim.

twitter.com/PolicieCZ

AKTUALIZACJA, godzina 11.10

Policja potwierdza: odnaleziony w samochodzie mężczyzna to sprawca strzelaniny, 42-latek popełnił samobójstwo, strzelił sobie w głowę. Czescy mundurowi dziękują za pomoc w poszukiwaniach.

AKTUALIZACJA, godzina 11.00

Policja czeska informuje o znalezieniu poszukiwanego samochodu, z którego ktoś strzelał. Zanim podeszli kierowca popełnił samobójstwo.

 

AKTUALIZACJA, godzina 10.33

Sprawca jest niebezpieczny, prawdopodobnie uzbrojony, proszę nie próbować go powstrzymywać

– informuje czeska policja. Poszukiwany porusza się srebrnoszarym Renault Laguna z tablicami rejestracyjnymi o numerze 9T57401.

AKTUALIZACJA godzina 10.03

Czeska policja podaje, że nie żyje sześć osób. W zamachu rannych zostało ok. 10 osób.

Pisaliśmy wcześniej

Do strzelaniny doszło dzisiaj około siódmej rano w szpitalu w Ostrawie. Policja szuka mężczyzny ubranego w czerwoną kurtkę, wzrost około 180 centymetrów. Minister spraw wewnętrznych Jan Hamacek powiedział, że na miejscu interweniują specjalne jednostki policyjne, w tym jednostka szybkiego reagowania i helikopter policyjny.

Według reportera czeskiego radia, szpital ewakuuje się, cały obszar jest zamknięty. Jednak trwają operacje osób, które zostały zranione. Mężczyzna, który miał otworzyć ogień na terenie szpitala zbiegł, jest cały czas poszukiwany. Policja opublikowała zdjęcie z monitoringu szpitala. To ta osoba najprawdopodobniej jest świadkiem strzelaniny na szpitalnych oddziałach.

Strzelanina w ostrawskim szpitalu jest drugim najbardziej tragicznym wydarzeniem w historii w Republice czeskiej. W lutym 2015 roku w restauracji w miejscowości Uherski Brodzie zastrzelił siedem osób i siebie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj