StartW Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

Oto nowy Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Na ten dzień jastrzębianie czekali blisko 20 lat. Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego dziś (10.08) popołudniu oficjalnie zostaje oddany do użytku. OWN w latach 70. oraz 80. i 90 był miejscem rekreacji mieszkańców. Od kilkunastu lat popadał w ruinę. W końcu władze miasta postanowiły wyremontować ośrodek. Z Anną Hetman prezydent Jastrzębia- Zdroju rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego powstał w latach 70. w ramach tzw. czynu społecznego, teraz znowu JASTRZĘBSKIE firmy, miejscowe przywróciły go do życia – podkreśla prezydent Anna Hetman:

– mówi w Radiu 90 prezydent Jastrzębia Anna Hetman. Teraz oddajmy głos jastrzębskim firmom, które w ramach konsorcjum modernizowały OWN. Posłuchajcie jak szły roboty:

Modernizacja OWN łatwa nie była – przyznaje kierownik budowy Arkadiusz Forysiuk:

Tężnia solankowa w jastrzębskim OWN to już druga taka inwestycja w mieście. Pierwsze inhalatorium działa w Parku Zdrojowym, teraz jastrzębianie otrzymali kolejny obiekt – mówi Maria Pilarska naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu- Zdroju:

Solanka w tężni na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego pochodzi z Zabłocia. O jej właściwościach mówi mówi Ryszard Ślaski, wiceprezes Solanka Zabłocie:

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego administrowany jest przez jastrzębski MOSIR. Jak podkreśla dyrektor Zofia Florek, nie zabraknie tam różnych atrakcji, najważniejsze jednak jest to żeby sami mieszkańcy kreowali wydarzenia:

Co dalej? Prezydent Jastrzębia- Zdroju Anna Hetman zapowiada, że to nie koniec inwestycji w OWN:

Słuchaj dalej Radia 90, po 15.00 u nas relacje reporterów z jastrzębskiego OWN.

Wideo – jastrzebie.pl:

Fot. Łukasz Parylak/jastrzebie.pl:

 

Zostaw komentarz