Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice też chcą mieć swoje autobusy

Facebook Twitter

4 linie autobusowe na terenie gminy uruchamiają Pawłowice. To rewolucja w organizacji tamtejszej komunikacji, choć nie pierwsza w naszym regionie. Przypomnijmy, że wiele zmieniło się w Wodzisławiu, plany mają Żory. A od września mieszkańców z sołectw do centrum Pawłowic dowozić będzie przewoźnik wyłoniony w przetargu.

Pierwsza linia, to szybka linia Pielgrzymowice-Pawłowice, druga linia: Golasowice-Jarząbkowice-Pawłowice, trzecia linia: Warszowice-Pawłowice oraz czwarta linia: Krzyżowice-Pniówek-Pawłowice. Będzie trochę mniejszy tabor, który będzie kursował w większej częstotliwości i co najważniejsze dla mieszkańców, szybkość przejazdu między sołectwami się zwiększy i zmniejszy się cena, ponieważ planujemy wprowadzić opłaty w wysokości 1 złotego za cały dzień korzystania z tych linii wewnętrznych, wewnątrz gminy.

– zapowiada Marek Lucjan, zastępca wójta Pawłowic i dodaje, że gmina nie występuje z Międzygminnego Związku Komunikacyjnego:

Współpracujemy przy opracowaniu tego planu z MZK, spotykamy się dosyć często i robimy to w taki sposób, że MZK też na tym skorzysta, bo założenie jest takie, że MZK będzie z centrum Pawłowic wywozić w kierunku Jastrzębia, Żor, być może w przyszłości także w kierunku Pszczyny, pełne autobusy pasażerów.

Od września pasażerowie w Pawłowicach mogą też liczyć na częste kursy: do tych, które już były dodane zostaną kolejne. Jak zapewniają w Urzędzie Gminy uruchomienie czterech linii autobusowych nie zwiększy w sposób znaczący kosztów ponoszonych na komunikację.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj