Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: W niedzielę wybory uzupełniające

Facebook Twitter

Tegorocznej Barbórce w Pawłowicach towarzyszyć będą wybory. Skład Rady Gminy musi być uzupełniony po rezygnacji z mandatu Krzysztofa Woryny.

Wybory samorządowe 2024

Głosowanie zaplanowano w niedziele (4.12.) w Golasowicach, to Okręg nr 13. Lokal wyborczy, zlokalizowany jest w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Z. Nałkowskiej 2. Czynny będzie od godz.7.00 do 21.00. O mandat radnego ubiega się dwójka kandydatów: Krzysztof Andrzej Gryckiewicz zgłoszony przez KWW Franciszka Dziendziela (Lista nr 1) i Janusz Jacek Trzaskalik zgłoszony przez KWW Janusza Trzaskalika (Lista nr 2).

Wojewoda Śląski, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Krzysztofa Woryny, wydał zarządzenie o przeprowadzeniu wyborów uzupełniających do Rady Gminy Pawłowice w okręgu wyborczym nr 13. Termin wyborów zaplanowany jest na 4 grudnia 2022 roku. Okręg nr 13 jest okręgiem jednomandatowym, co oznacza, że wybierany będzie jeden radny. Załącznikiem do zarządzenia jest kalendarz wyborczy, który określa terminy wykonania określonych czynności wyborczych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024