Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pielęgniarki z szpitala w Rydułtowach alarmują: są kłopoty z dojazdem na weekendowe dyżury

Facebook Twitter

Pielęgniarki z szpitala w Rydułtowach alarmują, że po zmianach w rozkładzie jazdy, mają kłopot z dojazdem na dyżury w weekendy. Czy będą korekty? Urzędnicy nie wykluczają.

Komunikacja miejska Wodzisław

Pielęgniarki z rydułtowskiego szpitala mają problem z dojazdem na weekendowe dyżury. Napisały w tej sprawie do redakcji Radia 90. „Chodzi o linie A i B z osiedla 1 Maja do Wodzisławia Śląskiego. Wprowadzone zmiany pomijają najważniejsze potrzeby pasażerów, czyli pracę. Może Radio 90 zwróci uwagę na ten temat” – napisała do nas Beata w imieniu swoich i koleżanek. Nowy rozkład jazdy został wprowadzony wraz z nowym rokiem i nową umową, jaką miasto podpisało z przewoźnikiem na kolejne dwa lata. „Nie wykluczamy korekt” – mówi Katarzyna Banek, naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej w wodzisławskim magistracie:

Katarzyna Banek: Wszelkie zmiany będą możliwe, obecnie jesteśmy w czasie badania propozycji, które wpływają do urzędu i mogą wpływać, jesteśmy na nie otwarci, przygotowani, będziemy je wszystkie analizować. Dostaliśmy jako wydział dokładnie cztery uwagi, więc obecnie jesteśmy na etapie badania każdej z nich, będziemy sprawdzali, w którym miejscu mamy możliwości ruchu, bo proszę pamiętać, że to jest zbiór naczyń połączonych – w każdym momencie zmiany ktoś inny może być niezadowolony.

Prace nad nowym rozkładem jazdy trwały przez cały ubiegły rok:

Katarzyna Banek: Nie mamy zmian jakiś ogromnych, jednak faktycznie w niektórych miejscach zracjonalizowane są przejazdy, były badane napełnienia. Bardzo ważną informacją jest to, że na przełomie marca i kwietnia przygotowaliśmy i podaliśmy do generatorów ruchu informacje o planowanych zmianach, później na przełomie lipca i sierpnia odbyły się konsultacje społeczne, na których zmiany zostały przedstawione. Jeśli w któryś miejscach pozostały jakieś braki, będziemy starali się je wypełnić, co nie zmienia faktu, że jest to komunikacja zbiorowa, czyli musi wystąpić jakaś grupa pasażerów, mieszkańców, która o taką zmianę wystąpi.

Te zmiany głównie dotyczą kursów niedzielnych. Korekty będą wprowadzane, jeśli będą dotyczyć większej grupy osób. Dodajmy, że koszty zorganizowania komunikacji miejskiej w Wodzisławiu tylko w tym roku wyniosą 7 milionów złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj