Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po służbie zatrzymał pijanego rowerzystę. Taka sytuacja z Boguszowic

Facebook Twitter

Był po służbie, zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni. Mowa o mundurowym z komisariatu w Boguszowicach, który w piątek (3.06.) zatrzymał mężczyznę na rowerze. Jak się okazało, badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Rowerzysta dostał mandat w wysokości 2500 złotych.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Sierżant sztabowy Paweł Kolonko na co dzień pełni służbę w referacie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Boguszowicach. W piątek około godziny 20.30, wracając do domu, po zakończonej służbie, na ulicy Wołodyjowskiego zwrócił uwagę na rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni. Mundurowy zatrzymał swój samochód oraz kierującego jednośladem. Podchodząc do cyklisty, wyczuł od niego alkohol, więc wezwał na miejsce patrol Policji.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych – taka jest obecnie wysokość mandatu za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Za jazdę rowerem po „piwku” grozi mandat w wysokości 1000 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj