Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pociągi wracają na linię do Wisły Głębce

Facebook Twitter

Jak informuje PKP PLK wykonawca dokończył prace na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów i od niedzieli (3.01.) wracają zawieszone kursy. Na razie trwają tzw. jazdy zapoznawcze szlaku.

Przed zmianą rozkładu jazdy 13 grudnia, spółka kolejowa poinformowała, że do końca roku utrzymana zostaje komunikacja zastępcza na trasie z Katowic do Wisły Głębce, nie dostarczono w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów.

Co się zmienia?

Od niedzieli (3.01.) pociągi pojadą z większą prędkością (do 100 km/h) na zrewitalizowanym odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów, co oznacza, że już na tym etapie inwestycji, skróci się czas dojazdu do Wisły Głębce o ponad 10 minut. Podróżni skorzystają z zupełnie nowego przystanku Skoczów Bajerki. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów na przebudowanych peronach w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie.

Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca. Potem prace będą kontynuowane na odcinku Skoczów – Wisła Głębce. Podróżni dojadą wtedy pociągiem do Skoczowa, a dalej do Wisły będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa.

Wszystkie prace zakończą się z końcem 2021 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024