Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie: Velo Cug także na trasie Katowice-Racibórz i Chałupki-Racibórz

Facebook Twitter

Koleje Śląskie swój specjalny pociąg - Velo Cug - wyśle także na trasy w naszym regionie. Pociąg będzie kursował m.in. do Raciborza.

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie wysyłają na trasę Velo Cug, czyli pociąg  ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów

Koleje Śląskie poszerzają ofertę. Już 27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz. Pociąg będzie kursował do 8 czerwca, czyli do końca obowiązywania wiosennej korekty rozkładu jazdy.

Pociąg Sprinter Czarna Wisełka będzie obsługiwany Velo Cugiem w dni wolne od pracy oraz 2 i 31 maja, z wyjątkiem 4 maja i 1 czerwca, kiedy obsłuży trasę do Zwardonia. Wyjazd z Katowic o godz. 8:09, powrót z Wisły Głębce o godz. 17:58. Przyjazdy do stacji docelowych są zaplanowane odpowiednio na 10:00 i 19:38. Od 9 czerwca Velco Cug z Katowic do Wisły pojedzie także w dni robocze.  Pasażerowie łatwo odnajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich

– podkreśla  Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Czym jest Velo Cug? To pojazd, który na co dzień obsługuje kursy o wysokiej frekwencji. Na pokładzie pociągu będzie aż
36 miejsc dla rowerów. Co ważne, rowery będzie można przewieźć w poziomie, dzięki specjalnym pasom zabezpieczającym jednoślady.

Velo Cug będzie kursował w wybranych godzinach z Katowic do Wisły Głębce, Raciborza, Zwardonia, Chałupek, Tychów Lodowiska oraz na linii Chałupki – Racibórz. Regionalny przewoźnik największego obłożenia spodziewa się w pociągach relacji Katowice – Wisła Głębce – Katowice.  Także 27 kwietnia, Koleje Śląskie wprowadzają rezerwację biletów z gwarancją przewozu roweru. Jednorazowy bilet na przewóz jednośladu z gwarancją miejsca w cenie 8,40 zł będzie można kupić przez aplikacje biletowe, na stronie internetowej  (TUTAJ) i w kasach biletowych. Wciąż będzie można także kupić bilet bez wcześniejszej rezerwacji u drużyny konduktorskiej. W tym przypadku decyzję o możliwości przewozu roweru podejmuje kierownik pociągu na podstawie liczby wolnych miejsc w pojeździe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024