Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poćwicz piękne pisanie w WCK. Ruszają warsztaty kaligrafii

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne warsztaty kaligrafii w ramach cyklu „Tu i teraz”. Spotkanie poświęcone sztuce pięknego pisania odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godzinie 10.00.

fot.mat.prasowe WCK

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć precyzję ruchów ręki, co wpłynie na estetykę i czytelność pisma ręcznego. Kaligrafia to także sposób na wyciszenie się i trening uważności, a także wzmocnienie kreatywności i wyobraźni.

Spotkanie w WCK będzie wprowadzeniem do brush letteringu, techniki zwanej także kaligrafią pędzelkową. Polega ona na malowaniu liter pędzlem lub specjalnym pisakiem z końcówką przypominającą pędzel (tzw. brush pen). Metoda ta jest często wykorzystywana do tworzenia projektów dekoracji oraz prac DIY.

Zajęcia poprowadzi Monika Kruczek, polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów poświęconych takim elementom jak: kursywa angielska, brush lettering, italika, pismo rondowe czy kaligrafia przedwojenna.

Uczestnicy dwugodzinnego spotkania otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze. Pod okiem prowadzącej będą rozwijać umiejętności i tworzyć prace w technice brush letteringu.

Zapisy przyjmowane są do 20 kwietnia pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022