Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podaruj choince drugie życie z Focus Park Rybnik

Facebook Twitter

Przed Świętami Bożego Narodzenia centrum handlowe Focus Park obdarowało swoich klientów żywymi choinkami w doniczkach. Teraz we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej chce dać drzewkom drugie życie.

Podaruj choince drugie życie

Podaruj choince drugie życie

Wszystkim, niezależnie od pochodzenia. Wystarczy, że choinka będzie żywa, w doniczce, bez oznak wyschnięcia. Jest jeszcze jeden warunek, aby zyskała szansę doczekania kolejnych Świąt: należy ją przynieść do Focus Park już w najbliższą sobotę 13 stycznia.

Choinki będzie można oddać w Focus Park. Potem trafią one do fachowców z Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku. Będzie to możliwe w sobotę, 13 grudnia w godzinach od 11 do 16 przy rampie załadunkowej Focus Park od strony ul. Chrobrego.

Drugie życie w bazie Zieleni Miejskiej

Pracownicy ZZM zaopiekują się drzewkami, zasadzą je w swojej bazie i będą pielęgnować. Co ważne, akcja jest skierowana do wszystkich posiadaczy żywych choinek w doniczkach, nie tylko do klientów, którzy otrzymali choinki od galerii handlowej.

Przyjmiemy wszystkie choinki w doniczkach. Ważne, żeby były w dobrym stanie, bez oznak wyschnięcia. Tylko takie drzewka mogą się przyjąć po zasadzeniu. Nad wszystkim będą czuwać prawdziwi fachowcy z Zieleni Miejskiej. Ci sami, którzy na co dzień opiekują się rybnickimi parkami i przepięknymi instalacjami zielonymi na rondach

– mówi Olga Rutowicz, marketing manager Focus Park w Rybniku.

Cenna nauka i podwójna radość

To bardzo pożyteczna inicjatywa, bo sam obserwuję, że coraz więcej rybniczan wybiera drzewka w doniczkach. To dobry trend, a jeśli po Świętach możemy je zasadzić, wtedy radość jest podwójna – cieszyły nas w Boże Narodzenie, mogą nas cieszyć dalej. To także cenna nauka dla najmłodszych

– przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. Trend ten potwierdzają w Focus Park – choinki dla klientów robiących zakupy w tej galerii handlowej były rozdawane 2 grudnia i zainteresowanie było tak duże, że już po kilku godzinach trzeba było przywieźć kilkadziesiąt dodatkowych drzewek!

Focus Park jest eko!

Akcja „Drugie życie choinki” to kolejne działanie jakie podejmuje rybnickie centrum handlowe w kwestii ochrony środowiska.

We wrześniu tego roku na terenie Focus Park w Rybniku odbył się event ekologiczny o nazwie „Focus na eko”. Uczestnicy wydarzenia mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z wielu proekologicznych atrakcji, takich jak warsztaty o tematyce przyrodniczej, budowanie domków dla owadów czy spotkanie z pszczelarzem

– wylicza Olga Rutowicz i dodaje:

W trakcie eventu odbyła się także zbiórka zużytych baterii, które tego dnia można było wymienić na sadzonki wrzosu.

Olga Rutowicz, marketing manager Focus Park Rybnik zapowiada, że to nie ostatnia ekologiczna akcja tej rybnickiej galerii handlowej.

Na pewno ją powtórzymy, będziemy także inicjować kolejne. Warto być EKO. W Focus Park przykładamy do tego wielką wagę

– mówi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj