Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Choinki w Żorach: co zrobić z drzewkami po świętach? Odbierze je śmieciarka

Facebook Twitter

Za nami święto Trzech Króli, to wielu domach oznacza czas na uprzątnięcie choinek. Jeśli jesteś mieszkańcem Żor i nie wiesz co zrobić ze świątecznym drzewkiem, to może po niego przyjechać śmieciarka.

fot.pixabay.com

Choinki w Żorach odbierze śmieciarka

W styczniu i lutym 2024 r. w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbierane będą naturalne choinki z posesji zamieszkałych. Usługa ta realizowana będzie w wyznaczonych dniach, określonych w harmonogramach odbioru odpadów. Oprócz tych terminów można też nieodpłatnie wywieźć choinkę i oddać ją w PSZOK-u.

Choinki należy wystawić przed posesję, przed godz. 6:00 w dniu odbioru. Natomiast w przypadku zabudowy wielorodzinnej choinki należy wystawić obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane lub w miejscu wyznaczonym przez zarządcę nieruchomości. Ważne jest, aby drzewko było w całości, pozbawione ozdób, elementów szklanych, metalowych czy plastikowych. Wystawione bez stojaka i doniczki z ziemią. Sztuczne choinki można oddać wraz z odpadami wielkogabarytowymi, zgodnie z obowiązującymi harmonogramami.

PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Okrężnej 5 w Żorach i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00-18:00 w soboty w godz. 8:00-16:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj