Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podleśny: Podwyżka opłat za wywóz odpadów jest konieczna

Facebook Twitter

Więcej za śmieci w Radlinie. Od nowego roku mieszkańcy zapłacą 33 złote, a nie jak do tej pory 26 złotych. Podwyżka opłat za wywóz odpadów jest konieczna, mówił poranny gość Radia 90 Zbigniew Podleśny zastępca burmistrza Radlina.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Zbigniew Podleśny: Rośnie nam tonaż, liczba oddawanych odpadów. Selekcja wzrasta, ale wzrastają też odpady zmieszane, to ma wpływ razem ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia, wzrostem paliwa, kursu euro.

Radio 90: Ta stawka 33 złotych obowiązywać będzie przez najbliższe dwa lata. Skąd pewność, że w przyszłym roku nie będziemy mówili o tym samym, że 33 złote niestety nie bilansuje kosztów i będzie trzeba dopłacać. Dzisiaj z tego co wiem, to jest 0,5 mln złotych, tyle dopłaca miasto.

Zbigniew Podleśny: Zależy od skali i o ile wystąpi wywóz. Stawkę mamy dobrze i realnie wyliczoną. Może zdarzyć się sytuacja, że nagle będziemy mieli o wiele więcej odpadów.

Wpływ na cenę za wywóz odpadów w przyszłości będzie miała także ilość zgłoszonych deklaracji, bo wielu mieszkańców wyparowuje z systemu, chcąc uniknąć opłat. Cała rozmowa poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj