Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podpalone drzewo w parku. Mieczysław Kieca: „To skandal”

Facebook Twitter

"Podpalenie 160-letniego drzewa to skandal, ale nie możemy wszystkich miejsc objąć monitoringiem" - mówił w poranny gość Radia 90 prezydent Wodzisławia Ślaskiego Mieczysław Kieca.

podpalone drzewo w parku
FOT. fb/Egreen

Podpalone drzewo w parku – to skandal – mówi prezydent Kieca

Przypomnijmy, trzy dni temu nieznani sprawcy podpalili w Rodzinnym Parku Trzy Wzgórza dąb szypułkowy, który miał być wkrótce zgłoszony jako pomnik przyrody:

Radio 90: Napisał pan na swoim profilu 'Aż chciałoby się zakląć” Niech pan nie klnie, ale niech pan powie, co pan o tym myśli.

Mieczysław Kieca: Skandal, skandal, takie osoby powinny odpowiedzieć bardzo mocno za wandalizm. Rzeczywiście w godzinach wieczornych przechodnie zauważyli w Rodzinnym Parku podpalenie 160-letniego dębu szypułkowego. Byliśmy już przygotowani do zgłaszania do jako pomnik przyrody. Straż przybyła bardzo szybko, udało się go ugasić. Jesteśmy w kontakcie z ekspertem dendrologiem, aby go uratować, jeżeli się uda.

Radio 90: Dlaczego ten teren nie był objęty monitoringiem.

Mieczysław Kieca: Nie da się wszystkich terenów, w tym terenu leśnego objąć monitoringiem. Nie jesteśmy w stanie stworzyć państwa, gdzie będziemy wszystko nagrywać.

Mieczysław Kieca prezydent Wodzisłąwia Śląskiego

Rozbudowa monitoringu nie jest taka prosta – tłumaczył prezydent Kieca – konieczne jest zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Mieczysław Kieca: Monitoring chcemy rozbudowywać. Mamy przygotowane koncepcje we współpracy z policją. Wszystko wymaga środków. Nie wszystko jesteśmy w stanie objąć monitoringiem. Żeby monitoring był skuteczny, to muszą być też pracownicy, czyli oczy, które obserwują te zdarzenia i potrafią interweniować na co dzień. A dziś przy rynku pracownika, o osoby na przykład do pracy w rejestratorach audiowizualnych przy obserwacji jest po prostu trudno. Rozbudowa miejskiego monitoringu nie ma sensu, jeżeli nie będzie zmodernizowane jego serce, centrum, w tym nie będzie dodatkowych pracowników, którzy będą obserwować te zdarzenia.

Radio 90: A może foto pułapka panie prezydencie?

Mieczysław Kieca: To na pewno byłoby rozwiązaniem, my takie urządzenie mamy, być może zakupimy ich więcej do takich miejsc newralgicznych.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Wodzisławia Ślaskiego Mieczysławem Kiecą do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj