Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Facebook Twitter

Aż o 94 kilometry na godzinę przekroczył prędkość – to niechlubny rekord poniedziałkowej (1.04.) akcji, którą prowadzili stróże prawa. Nadeszła wiosna, więc kierowców kusi szybsza jazda, powodując przy tym zagrożenie dla siebie i innych.

fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

Akcja trwała w całym kraju, również i w naszym regionie nie brakowało tych, którzy lubią szybką jazdę. Zbyt szybką i niebezpieczną – dodajmy. Statystyki nie są obiecujące, w powiecie wodzisławskim skontrolowano ponad 90 pojazdów i aż w 73 przypadkach kierowcy jechali za szybko. Rekordzistą okazał się kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 94 km/h.

Rybnicka drogówka, też miała co robić. Podczas akcji, dwóch kierowców znacząco przekroczyło limit prędkości. Pierwszy z nich na Raciborskiej jechał o 55 km za szybko, natomiast drugi na ulicy Armii Krajowej w Czerwionce- Leszczynach, jechał z prędkością 127km/h. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Działania pod nazwą „Prędkość”, koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Miały na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przestrzeganie przepisów dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj