Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja szuka świadków podpalenia Cystersa

Facebook Twitter

Policja szuka świadków podpalenia dębu „Cysters” w Rudach. Przypomnijmy to pomnik przyrody, który stoi na terenie parku przy zespole klasztorno-pałacowym dawnego opactwa w Rudach.

W sobotę 29 października po godzinie 18. nieznany sprawca bądź sprawcy podpalili to jedno z najstarszych i najokazalszych drzew na Śląsku. 500-letni dąb szypułkowy Cysters w Rudach ma w obwodzie ponad 700 centymetrów, a jego wysokość to 26 metrów. Policjanci z Kuźni Raciborskiej proszą wszystkich, którzy posiadają informacje mogące przyczynić się do wykrycia sprawców podpalenia o kontakt osobisty w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Powstańców Śląskich 7, lub kontakt telefoniczny.

Przypomnijmy, że Nadleśnictwo Rudy Raciborskie wyznaczyło specjalną nagrodę 2000 złotych dla osoby, która pomoże ustalić, czy też wskazać sprawcę podpalenia dębu „Cysters”.

FOT. fb/Nadleśnictwo Rudy Raciborskie

Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej tel. 47 855 65 12, mail: kuznia.raciborska@raciborz.ka.policja.gov.pl Policja zapewnia pełną anonimowość świadków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023