Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Idziemy na Jarmark Wielkanocny w Rybniku [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Jarmark Wielkanocny w Rybniku - to tam kupimy ozdoby świąteczne, wiklinowe koszyczki na święconkę czy najlepsze w okolicy swojskie wyroby. Wydarzenie, które na dobre wpisało się już do kalendarze miejskich imprez, rozpoczyna się właśnie dzisiaj. Święta za pasem, w ramach pomysłu na weekend zapraszamy was więc na zakupy!

Jarmark wielkanocny w Rybniku - pomysł na weekend

Pomysł na weekend: idź na jarmark, poczuj świąteczny klimat

To miejsce, gdzie czuć już nieco świąteczny klimat. To miejsce, gdzie  na dwa tygodnie przed świętami Wielkiej Nocy kupić można już przepiękne bazie, palmy czy słomiane zające, które fantastycznie będą się prezentowały w naszym ogródku. W ramach naszego cyklu „pomysł na weekend” zapraszamy was na świąteczny jarmark w Rybniku. Wydarzenie rusza dziś, czyli w piątek, 15 marca i potrwa aż do Wielkiego Piątku, czyli 29 marca.

W tym czasie, na wiosennie przystrojonym placu, w 16 drewnianych domkach handlowych kupić można między innymi grzane wino, piwo i cydr, wędliny, serki góralskie, koszyki i stroiki wielkanocne, rękodzieło, artykuły drewniane, zabawki, miody, chałwy i orzechy.

O świąteczne udekorowanie rybnickiego rynku zadba jak zwykle Zarząd Zieleni Miejskiej, który w tym roku, z pomocą dekoracji przeniesie nas do Zalipia – słynnej „malowanej wsi”. W pobliżu fontanny ustawiona zostanie imitacja wiejskiej chałupy, pojawi się płotek oraz drewniana ławeczka, a latarnie zdobią już palmy wielkanocne.

Ale jarmark to nie tylko zakupy. W czasie wydarzenia nie zabraknie oczywiście programu artystycznego, zaplanowanego na przedświąteczne weekendy. Na odwiedzających czekać będzie m.in. teatrzyk dla dzieci, warsztaty malowania i ozdabiania pisanek, wykonywania stroików świątecznych, zdobienia kartek świątecznych i koszyczków wielkanocnych.

Na rynku pojawią się również animatorzy przebrani w świąteczne maskotki. Nie zabraknie konkursów i zabaw z nagrodami, będzie też weekendowa strefa gier planszowych XXL. Oczywiście jak święta to również kuchnia – tradycyjna, regionalna i smaczna. Tajemnicę udanych potraw poznamy za sprawą pokazów kulinarnych połączonych z w gotowaniem „na żywo” i degustacją. Na rynku montowany jest także karuzela – diabelski młyn, który na centralnym placu w mieście mogliśmy podziwiać między innymi w czasie ostatniego jarmarku, zorganizowanego przed Bożym Narodzeniem.

Pomysł na weekend: jarmark to nie tylko zakupy, to też moc atrakcji

  • sobota, 16 marca – w godz. 15.00-19.00 – „Wielkanoc we Włoszech” w programie przygotowanie włoskich potraw świątecznych, warsztaty zdobienia koszyczków wielkanocnych
  • niedziela, 17 marca – w godz.15.00-19.00 – „Wielkanoc na Ukrainie” w programie przygotowanie ukraińskich potraw świątecznych, warsztaty zdobienia koszyczków wielkanocnych
  • sobota, 23 marca – warsztaty tworzenia palm wielkanocnych, gipsowych pisanek, przygotowanie tradycyjnych potraw wielkanocnych z Kołem Gospodyń Wiejskich,
  • sobota, 23 marca – w świat magii, pasjonujących historii i lalek zabierze nas Teatr Lalek Marka Żyły. Marek Żyła tworzy autorskie spektakle dla dorosłych i dla dzieci, które w naszym mieście cieszą się niesłabnącą popularnością:
    16.00 – warsztaty tworzenia świątecznych kukiełek.
    – 18.00 – spektakl „Walizki z różnych stron świata” – przedstawienie pełne walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich, które w ogóle nie istnieją!) Pojawiają się bardzo różne lalki, a historie są raz śmieszne innym razem trochę straszne!
  • niedziela, 24 marca – warsztaty zdobienia pisanek i robienia świeczników, przygotowanie tradycyjnych potraw wielkanocnych z Kołem Gospodyń Wiejskich,

Oczywiście, jak święta to również kuchnia – tradycyjna, regionalna i smaczna. Tajemnicę udanych potraw poznamy za sprawą pokazów kulinarnych połączonych z w gotowaniem „na żywo” i degustacją.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024