Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Porody w wodzie i gaz rozweselający na rybnickiej porodówce

Facebook Twitter

Krzysztof Dąbrowski od lutego nowy ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, zapowiada stworzenie nowoczesnej porodówki.

Krzysztof Dąbrowski od lutego nowy ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku

Na rodzące ma czekać gaz rozweselający czy porody w wodzie.

Krzysztof Dąbrowski: Nowa porodówka, którą zastaniemy jeszcze w tym roku, myślę, że będzie jedną z nowocześniejszych porodówek na Śląsku. To ma być nowoczesne położnictwo, w którym porody są jak najbardziej porodami rodzinnymi. Pacjentka ma oczywiście do dyspozycji wszelkiego rodzaju pełen wachlarz sposobów rodzenia, jak i też tych takich uśmierzaczy bólu. Z tego co wiem, jest tutaj znieczulenie zewnątrz oponowe do porodu, praktycznie dostępne dla każdej pacjentki, więc to już jest niewątpliwy atut.

Radio 90: Woda?

Krzysztof Dąbrowski: Jak najbardziej. To jest element, który jak najbardziej tej nowoczesnej sali porodowej musi towarzyszyć.

Nowy szef rybnickiej porodówki chce też poszerzyć działalność o ginekologię onkologiczną:

Krzysztof Dąbrowski: Planuje przyszłościowo poszerzenie zakresu usług o poszerzenie referencyjności oddziału z jedynki na dwójkę. To umożliwi nam troszeczkę zajmowanie się szerszym gronem pacjentek ciężarnych, nieznacznymi patologiami no i przyszłościowo, z racji tego, że jestem trochę fanem ginekologii operacyjnej, będę chciał niewątpliwie poszerzyć zakres zabiegów operacyjnych o taką, nazwijmy to nowoczesną operatywę endoskopową, czyli większość zabiegów będziemy starać się robić laparoskopowo, jak i też chciałbym utworzyć oddział onkologi ginekologicznej.

Nim na oddziale pojawią się nowości, porodówkę czeka gruntowny remont. Jesteśmy w przededniu otwarciu ofert przetargu, miasto Rybnik przeznaczyło na ten cel 10 mln złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023