Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szpital w Jastrzębiu-Zdroju z nowym łóżkiem dla rodzących

Facebook Twitter

Nie tak dawno informowaliśmy Was o nowej porodówce w Rybniku. Tymczasem nowym łóżkiem porodowym chwali się szpital w Jastrzębiu-Zdroju i jego oddział Położniczo-Ginekologiczny.

Szpital w Jastrzębiu
fot. mat. prasowe

Szpital w Jastrzębiu – porodówka z nowym łóżkiem

Porody mają być wygodniejsze, bo łóżko jak przekonują pracownicy szpitala – ułatwia ono poród i przyjmowanie pozycji wertykalnych. Kobieta w trakcie porodu ma możliwość samodzielnego ustawiania łóżka i dopasowania go do swoich aktualnych potrzeb za pomocą sterowania.

Łóżko porodowe kosztowało 86 tysięcy złotych i jego zakup sfinansował Urząd Miasta. W ubiegłym roku w Jastrzębiu-Zdroju urodziło się 801 dzieci.

Przyjście na świat dziecka to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych chwil dla rodziców. Poród to bardzo piękne, ale i trudne doświadczenie, dlatego naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki każdej rodzącej kobiecie. Położnictwo jako dziedzina medycyny bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego my jako położne szkolimy się nieustannie.

Prowadzimy też Szkołę Rodzenia, aby przygotować przyszłe mamy do ich nowej roli, a po porodzie zapewniamy wsparcie dla kobiet karmiących piersią, udzielając porad w Poradni Laktacyjnej. Jesteśmy dla Was

– mówi Joanna Kuźnik, położna oddziałowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024