Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Posypało… Jakie warunki na drogach w regionie?

Facebook Twitter

Po nocnych opadach śniegu nie wszędzie dojechali już drogowcy. Jakie warunki na drogach w regionie? Sprawdzamy!

Jakie warunki na drogach w regionie

Po nocnych opadach śniegu sprawdzamy jakie warunki na drogach w regionie?

Zgodnie z zapowiedziami IMGW – w nocy mieliśmy opady śniegu. Z tego też powodu wcześnie rano, około godziny 6 po drogach w całym regionie jeździło się kiepsko, bo nawet na drogach leżała kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Wraz z upływem kolejnych minut na głównych trasach – na przykład w Rybniku czy Świerklanach – robiło się czarno. O godzinie 7 rano na  ulicy Zebrzydowickiej czy Rudzkiej leżała jeszcze cienka warstwa błota pośniegowego. Miejscami, szczególnie przy wjazdach na ronda i zjazdach z nich robiło się ślisko. Efekt? Pomiędzy godziną 7 i 8 rano na głównych drogach prowadzących do Rybnika tworzyły się korki. Tak było między innymi na Zebrzydowickiej i Raciborskiej w Rybniku czy na Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Gorzej było na obrzeżach miast i w powiecie rybnickim – w Jejkowicach główna droga była wprawdzie w nie najgorszym stanie, ale już na bocznych leżała cienka warstwa śniegu. Podobnie w Gaszowicach, gdzie miejscami 3 czy 4-centymetrowa warstwa śniegu zalegała nawet na głównych ulicach. Kiepsko jechało się też  po Jastrzębiu i to nawet po głównych trasach. Nie najgorzej sytuacja wyglądała na głównych trasach w Świerklanach, te były czarne, trochę  błota zalegało jednak na bocznych drogach. W Rydułtowach na głównych trasach też przed godziną 8 zalegało dość sporo błota pośniegowego.

Ale nie wszędzie było tak źle. W powiecie wodzisławskim już od rana dobrze wyglądały nawet boczne drogi. Mamy dla was na przykład zdjęcia z Syryni.

Na razie nie mamy sygnałów, by któraś z dróg była nieprzejezdna. Jeszcze trudniejsza sytuacja jest na zasypanych śniegiem, śliskich chodnikach. Śnieg ma według prognoz sypać dzisiaj cały dzień. Jeżeli macie informacje o utrudnieniach na drogach piszcie. Poniżej do waszej dyspozycji formularz kontaktu „DAJ ZNAĆ”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Niezależnie od tego gdzie planujecie się dziś przemieszczać – uważajcie. 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024