Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ważne dla kierowców. Otwierają most na Mikołowskiej w Rybniku

Facebook Twitter

Nareszcie w stronę autostrady A1 pojedziemy bez objazdów. W poniedziałkowe popołudnie otwarty zostanie most na Mikołowskiej w Rybniku.

Most na Mikołowskiej w Rybniku

Po wiadukcie przyszedł czas na most na Mikołowskiej w Rybniku. Dziś wielkie otwarcie!

To dobra wiadomość dla kierowców z całego regionu. Koniec objazdów na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. W poniedziałkowe popołudnie, dokładnie o godzinie 17, otwarty zostanie po blisko rocznym remoncie most na ulicy Mikołowskiej. Drogą ponownie będzie można swobodnie przejechać w stronę dzielnicy Kamień, Czerwionki-Leszczyn czy autostrady A1.

Przypomnijmy, że zarówno most nad rzeką Rudą, jak i wiadukt znajdujący się w ciągu ulicy Mikołowskiej remontowane były od lutego tego roku. Wiadukt przebiegający nad dawną linią kolejową otwarto kilkanaście dni temu, teraz po odbiorach technicznych kierowcom udostępniony zostanie także wybudowany na nowo most na rzece Rudzie, w rejonie skrzyżowanie ulicy Mikołowskiej z Wielopolską i Stawową.

Nowy most ma długość 18 metrów i szerokość ponad 16,5 metra. Na dojeździe do obiektu powstała kanalizacja deszczowa, zabudowano urządzenia podczyszczające i wybudowano nową konstrukcję drogi na długości blisko 80 metrów wraz z chodnikami.

Za przebudowę tych dwóch obiektów mostowych w Rybniku – miasto przypomnijmy – zapłaciło 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj