Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Przecież porodówka w Rydułtowach jest najlepsza” – słuchaczki komentują plan naprawszy szpitala

Facebook Twitter

Ogromne emocje budzi planowana restrukturyzacja szpitala w Wodzisławiu, a zwłaszcza likwidacja rydułtowskiej porodówki. Zakłada to plan naprawczy przygotowany przez dyrekcję szpitala. Oddział położniczy w Rydułtowach cieszy się wśród rodzących sporą popularnością.

Likwidację rydułtowskiej porodówki komentują na fanpage Radia 90 nasze słuchaczki – TUTAJ

W ubiegłym roku przyszło tam na świat 1350 dzieci, podczas gdy w wodzisławskim szpitalu zaledwie 700. Informację o planowanych przenosinach do Wodzisławia przyjęliśmy z ogromnym niepokojem – mówi Kornelia Newy burmistrz Rydułtów:

Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach został połączony trzy lata temu. Wówczas urzędnicy starostwa składali deklaracje, że placówki będą tak samo traktowane – przypomina burmistrz Newy:

W Rydułtowach zawiązał się Obywatelski Komitet Obrony Szpitala. Mieszkańcy nie wyobrażają sobie, że porodówka zniknie z mapy miasta:

Plan naprawczy dla szpitala w Wodzisławiu budzi także obawy ze strony innych samorządów. Radlin również z niepokojem obserwuje zawirowania wokół rydułtowskiej porodówki. Mówi burmistrz Barbara Magiera:

Likwidacja oddziału położniczego w Rydułtowach i połączenie jej z wodzisławskim oddziałem położniczym nie jest przesądzone, podobnie jak i przeniesienie pediatrii z Wodzisławia do rydułtowskiej lecznicy. Nad problemem ma pochylić się specjalny zespół, ostateczna decyzja należy do radnych powiatu wodzisławskiego. Przypomnijmy, że miesięcznie szpital przynosi blisko 300 tysięcy złotych strat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj